- -
TR | EN

Firmamız 2011 yılında AZM RULMAN A.Ş. tarafından kurularak Konya’da faaliyetlerine başlamıştır. Türkiye ve Dünya çapında OEM Gurup, imalatçılar ve sanayi üretimi yapan kullanıcıların güçlerine güç katan firma olarak hizmetlerine devam etmektedir.

AZM ELEKTRO MOTOR MARKET şirket ve birimlerin belirlenen hedeflerine ulaşması için, çözüm ortağı prensiplerini ön planda tutar. Hedeflenen pazarlarda sürekli gelişme ve birlikte büyümeyi amaçlar.
Karşılıklı iş ve güç birliğiyle, toplam kaliteyi sürdürülebilir kılmaktır. Şirketimiz, ülkemiz sanayisinde önemli yeri olan Elektirik Motor, Redüktör ve Hız Sürücü ürünleri ile imalat sektörlerinde makine takım ve tezgahların geliştirilmesine yardımcı olmaktadır. Deneyimli yönetim, uzman mühendis kadrosu ile Türkiye genelinde tüm il ve ilçelere, güçlü pazarlama kadrosu ile hizmet vermektedir. Ülkemizin sanayimizin aydınlığı için inanan güvenen siz değerli dost müşterilerimizle aldığımız pozitif tecrübelerle enerjiyi güce döndürmek bu güç ile iş birliğimizi güç birliği yapmaktır.

AEMOT ELECTRIC MOTORS konusunda ihtisas sahibi olmuş en önemli motor üreticilerinden biridir. Firmanın geçmişi SIEMENS’e dayanır. Eski adı ABANA-SIMENS ELEKTRO MEKANİK AG olan firma 1983 yılında T.C. devleti tarafından SIEMENS patentli olarak kurulmuştur. SIEMENS markası ile 10 yıl boyunca ülkemizde faaliyet göstermiştir. Özelleştirme kapsamında; 1994 yılında özel sektöre devredilmiştir. Yurt içinde ve Yurt dışında yaklaşık 33 yıl boyunca ürünlerini pazara sunan firma 2015 mayıs ayında ALTUNTAS GROUP tarafından satın alınmıştır. Altuntas Group çelik silo ve fan üretiminde Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kuruluşlarından birisidir. Grup fabrikayı bulunduğu bölge olan Kastamonu’dan Aksaray’a taşımıştır. 1.000.000 metre kare açık alana sahip olan Group 80.000 metre kare kapalı alanda üretimine devam etmektedir. Altuntaş Group ve Aemot Electric Motors bünyesinde genç, dinamik, araştırmacı ve gelişimci mühendis kadrosuyla toplamda 420 çalışanı ile üretim yapmaktadır. 2016 ve 2017 yılı için 26 milyon Euro yatırım planlanmış olup 2016 yatırımları tamamlanmıştır. Aemot Electric Motors Türkiye nin en genç motor fabrikası olarak 2018 yılı sonunda yıllık üretim hedef kapasitesini 1.000.000 adet olarak belirlemiştir.

Aemot Electric Motors, TS EN 60034-1, ISO 9001:2009 Kalitesi ile TSE tarafından belgelendirilmiş olan Aemot Motorların kullanımı ülke sanayisinin birçok alanında yer almaktadır. 63 gövde tipinden 315 tip gövde büyüklüğüne kadar, 0.12 KW- 200 KW güç değerleri arasında 2-4-6-8-12 kutuplu AC trifaze IE2-IE3-IE4 enerji tasarruflu yüksek verimli elektrik motorları üretilmektedir.

ALTUNTAŞ ve AEMOT ELECTRIC MOTORS gurup %100 yerli ve öz sermaye ile uluslararası piyasada özellikle, Almanya, tüm avrupa ülkeleri ortadoğu ve afrika ülkesi dahil olmak üzere 130 ülkeye ihracat yapmaktadır . İç pazarda bayiler aracılığı ile hizmet etmektedir. Dünya da ve ülkemizde her geçen gün önem kazanan enerji verimliliği ile ilgili önemli bir yatırımda bulunmuştur. Türkiye de kendi sektöründe yerli üretim belgesine sahip olan tek firma özelliğini taşımaktadır. Türkiye de TEK olan kamu kurumları dahil hiçbir kuruluşta bulunmayan 450 KW lık test makinesini ülkemize kazandırmıştır. 2017 yılı itibari ile bu makineyi devreye alarak hem sürücülerin hem de motorların verimliliğini test edebilecektir. Aemot Electric Motors ülkemizde bu alanda hizmet veren ilk ve tek firma olacaktır.

Aemot Electric Motors planları doğrultusunda 2017 yılında ülkemizde hız sürücü imalatına başlayacaktır. Ülkemizde yine bu alan da üretim yapacak tek yerli firma olacaktır. Ürettiği sürücüleri Aemot Electric Motors’lara uyumluluk garantisi vererek yeni bir akım başlatmayı planlamaktadır.

AZM ve Aemot Electric Motors olarak gelişmekte olan ülkemizin sanayi sektörüne katma değer sağlayan ve kalkınmada birlik ve beraberliği amaç edinen bir ticari değerleri esas almıştır. Kararlı ve güvenilir hizmetlerimizle,
Kazandır - Kazan prensibiyle daima yanınızdayız.


Saygılarımızla
AZM ELEKTRO MOTOR MARKET

...

İLETİŞİM

ADRES : Fevzi Çakmak Mh. 10652 Sk. No:10 Karatay/KONYA
TEL : 0.332 345 00 33
FAKS : 0.332 345 00 32
E-MAIL : info@azmmotor.com
 

BÜLTEN KAYIT

E-Bültene kayıt yaptırarak güncel haber ve kampanyalardan anında haberdar olabilirsiniz !

© Coypright 2016 AZM Motor - Elektro Motor Market. All Rights Reserved.